وینچ زنجیری

وینچ ها از اجزای مهم دنیای صنعت و تمدن امروز بشری محسوب می شوند. بدون وینچ انسان قادر نبود اجسام سنگین را جا به جا کند. این وینچ ها بودند که با تبدیل نیرویی به نیروی محرکه بالا عملا امکان جا به جایی اجسامی به جرم چند صد تن را امکان پذیر کردند. وینچ زنجیری برقی یکی از انواع وینچ های پرکاربرد در صنعت محسوب می شود که به سبب قدرت مناسب و کارایی بالایی که دارد توانسته جایگاه خوبی در بازار برای خود دست و پا کند. از طرف دیگر وینچ های زنجیری مجموعه ای کوچک و قابل حمل محسوب می شوند، از این رو به کاربر این اجازه را می دهد که بتواند در موقعیت ها و مکان های مختلف از آن استفاده کند. این ویژگی ها در کنار کاربری ساده و راحت باعث شده است که وینچ زنجیری برقی از بهترین گزینه ها برای صنایع متوسط و کوچک باشد. این وینچ ها معمولا با امکانات متنوعی از جمله انتقال چند سرعته، ترمزهای برقی سریع و … طراحی و تولید می شود. اما سوالی که وجود دارد این است که بهترین وینچ برقی زنجیری را کدام برند تولید می کند؟ در واقع برندها و شرکت های مختلفی سعی کرده اند وارد این بازار شوند. اما کاربران صنعتی معمولا سراغ یک یا چند مورد از این برندها می روند. یکی از بهترین این برندها را می توان وینچ برقی سامسونگ دانست.

وینچ (برقی) زنجیری همیشه به عنوان یک واحد یکپارچه شناخته می‌شود که در بسیاری از زمینه‌های صنعت در تمام کشورهای دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این گونه بالا برها با وزن کم و همچنین ابعاد کوچک باری به اندازه 10000 کیلوگرم را با اطمینان جا به جا می کنند.

وینچهای زنجیری و بکسلی هریک بسته به شرایط محیطی موارد استفاده متفاوتی دارند از جمله این شرایط می توان به میزان استفاده، محل نصب و چگونگی استفاده از این وینچ ها اشاره کرد.

در حقیقت همان اجزای سازنده وینچهای بکسلی در وینچهای زنجیری نیز موجود است فقط در وینچهای بکسلی ، سیم بکسل بر روی درام پیچیده می شود ولی در وینچهای زنجیری ، زنجیری توسط دانه گیر به داخل باکس زنجیری هدایت می شود. در حقیقت انتقال اجسام توسط وینچهای زنجیری از طریق کشیدن زنجیر در میان چرخ دنده ها انجام می گیرد و پس از پایان کار زنجیر داخل کیسه جمع می شود .

وینچهای زنجیری با ابعاد کوچکتر و نیز وزن کمتر برای جرثقیل های بازویی و منو ریل هنگامی که بار مرده (وزن وینچ) می بایست کم باشد مناسب هستند.
از آنجانیکه قطر درام در وینچهای بکسلی نسبت به قطر دانه گیر (که در واقع نقش درام را در وینچهای زنجیری بازی می کند) در وینچهای زنجیری بزرگتر است بنابراین گشتاور ایجاد شده بر روی شفت خروجی گیربکس بزرگتر شده ونهایتاً گیربکس وموتور قوی تری لازم است و لذا ابعاد وینچهای سیم بکسلی نسبت به وینچهای زنجیری بزرگتر می باشد.

تماس تلفنی