جرثقیل دروازه ای

جرثقیل دروازه ای

جرثقیل دروازه ای ، سازه ای است که در معمولا پروژه های بزرگ کاربرد بالایی دارد از مزیت های این سازه می توان به عدم محدودیت در تناژ و محدوده کاری طول و عرض و ارتفاع کاری اشاره کرد و در تمامی صنایع با توجه به تمامی حساسیت های کاری کاربری بالایی دارد .

جرثقیل های دروازه ای همانند جرثقیل های نیم دروازه ای در انواع مختلفی وجود دارد که هر کدام کاربرد خاص خودشان را بر اساس نیاز شما را دارند .
جرثقیل دروازه ای دارای دو دسته‌بندی اصلی تک پل و دو پل می‌باشد.

جرثقیل‌ دروازه ای تک پل نیز بیشتر برای ظرفیت‌های زیر ۱۰ تن و دهانه‌های کمتر از ۲۰ متر استفاده می‌شود.

جرثقیل‌ دروازه ای دو پل نیز برای ظرفیت‌های بالاتر از ۵ تن و دهانه‌های بیشتر از ۱۲ متر کاربرد دارد.
معرفی جرثقیل نیم دروازه‌ ای

در مواردی که جر‌ثقیل دروازه ای در مجاورت سالن اجرا شود این امکان وجود دارد که در یک سو ستون اجرا شده و کلگی و چرخ جر‌ثقیل دروازه ای بر روی زمین حرکت کند.

در سمت دیگر به صورت جرثقیل سقفی کلگی و چرخ بر روی تیرحمال حرکت کند.

به این طرح از جرثقیل اصطلاحاً جرثقیل نیم دروازه ای گفته می‌شود.

استفاده از جرثقیل نیم دروازه ‌ای می‌تواند موجب صرفه‌جویی در هزینه گردد و همچنین امکان استفاده بیشینه از فضا را فراهم آورد.

جرثقیل دروازه ای تک پل

جرثقیل دروازه ای تک پل معمولا برای جابجایی تجهیزات تا تناژ 10 تن در فضا های باز کاربرد زیادی دارند این نوع سازه از نظر اقتصادی مرقوم به صرفه تر است چرا که وزن کلی سازه را کاهش می دهد و در طرف مقابل از کلاس کاری کمتر و تناژه کمتری نسبت به سازه های دو پل برخوردار هستن؛ این نوع سازه ها شامل یک پل ،یک ستون ثابت ،یک ستون لولایی و دو عدد راهبر به همراه دو موتور گیربکس برای حرکت بر روی ریل های مورد نظر است.و برای جابجایی در عرض دهانه به وسیله ترولی واقع در بالابر که با موتور حرکت عرضی بالابر آن را به حرکت در می اورند .

جرثقیل دروازه ای دو پل

 

جرثقیل دروازه ای دو پل معمولا برای جابجایی تجهیزات با وزن ها بالا تا 50 تن در فضا های باز کاربرد زیادی دارندکه این نوع سازه از لحاظ کلاس کاری و قابلیت های مختلف در رده بالاتری نسبت به سازه های تک پل قرار دارند ؛ این سازه ها شامل دو پل ، ستون های ثابت ، ستون های لولایی و دو عدد راهبروجعبه چرخ به همراه موتور گیربکس های حرکت طولی برای حرکت بر روی ریل های مورد نظر است.و برای جابجایی در عرض به وسیله ترولی ساخته شده با موتور گیربکس های حرکت عرضی، سیستم بالابر آن را به حرکت در می اورد .

تماس تلفنی