وینچ برقی

اصل کار وینچ برقی که به آن بالابر برقی نیز می گویند، این است که انرژی الکتریکی را از طریق موتور به انرژی مکانیکی تبدیل کند، یعنی خروجی روتور موتور چرخانده می شود؛ سپس بعد از کم شدن تسمه V، شفت و چرخ دنده ، درام به چرخش در می آید.
این محصولات از این توانایی برخوردار هستند که درام سیم بکسل فولادی را بپیچانند و از واحد قرقره عبور کنند تا بار را بر روی قلاب جرثقیل بالا بکشند یا رها کنند، انرژی مکانیکی را به کار مکانیکی تبدیل کنند و حمل و بارگذاری عمودی بار را کامل نمایند.
ساختار بالابر برقی متشکل از موتور ، کوپلینگ ، ترمز ، گیربکس و درام است که روی قاب با هم نصب شده اند.
برای ماشین های بالابر برقی با ارتفاع زیاد، ظرفیت بارگیری و تخلیه زیاد و شرایط کاری شلوغ، آن ها نیاز به عملکرد تنظیم سرعت خوبی دارند، مخصوصاً قلاب خالی را می توان به سرعت پایین آورد. برای نصب یا مصالح حساس، باید بتواند با کمی حرکت، حرکت کند.

وینچ برقی یک سازه هستند که با مکانیزم سیم وقرقره عمل می کنند و در صنعت مصارف گسترده ای دارند. در انواع جرثقیل ها ، وینچ یکی از عملگر های پرکار بشمار می رود زیرا با استفاده از مکانیزم قرقره های مرکب میتوان مزیت مکانیکی را بالا برد. در جرثقیل های هیدرولیکی نیز با انتقال نیروی پمپ هیدرولیکی به هیدرو موتور و گیربکس قرقره اصلی یا درام وینچ حرکت دورانی در دوجهت فراهم میکند و با متصل کردن یک سیم بکسل به سازه به راحتی میتوان یک حرکت خطی بوجود آورد.

انواع وینچ برقی

این محصولات شامل وینچ های سریع JK و وینچ های آهسته JM هستند که فقط در زمین قابل استفاده هستند. از موتورهای الکتریکی به عنوان نیرو استفاده می کند ، از کوپلینگ های الاستیک ، گیربکس های دنده بسته سه مرحله ای ، کوپل های دندانه دار درام می کشد و از سیستم الکترومغناطیسی استفاده می کند.
این محصول دارای تنوع بالا، ساختار جمع و جور، اندازه کوچک، وزن سبک، بلند کردن سنگین و استفاده و انتقال راحت است. به طور گسترده ای از وینچ برقی یا همان بالابر برقی در بالا بردن یا تراز کردن مصالح ساختمانی، مهندسی حفاظت از آب، جنگلداری، معدن، اسکله و غیره استفاده می شود. همچنین می تواند برای کنترل الکتریکی مدرن تجهیزات پشتیبانی از خط عملیات خودکار نیز به کار گرفته شود.

تماس تلفنی