وینچ بکسلی

وینچ بکسلی هم از ابزار بسیار مهم و با ارزش در صنایع مختلف به حساب می آید. برای آشنایی بیشتر با وینچ بلغاری با ما همراه باشید.

وینچ بکسل یا جرثقیل بکسلی را می توان یکی از موثرترین اجزای مورد استفاده در صنعت دانست. اساسا وینچ نوعی چرخ دنده در صنعت است. تقریبا در هر منطقه صنعتی و غیر صنعتی می توانید انواع وینچ بکسلی ، زنجیری یا وینچ بلغاری را مشاهده کنید. به نظر می رسد که وینچ ها کاربردهای ساده ای دارند اما عملکرد آنها بسیار گسترده است.

هر نوع وینچ موجود در بازار، مانند وینچ بلغاری یا جرثقیل سیم بکسل، برای چیزی غیر از بکسل طراحی نشده است. اگر بخواهیم دقیق تر باشیم، به طور کلی دو نوع وینچ بکسل وجود دارد . وینچ ها بار را برای ما می کشند یا بار را برای ما حمل می کنند. در حقیقت، هر نوع وینچ، مانند بالابر زنجیری، دارای یک موتور، گیربکس، از یک درام و یک زنجیر تشکیل شده است. هر یک از این عوامل بسته به باری که باید کشیده شود و محل استفاده از وینچ ممکن است متفاوت باشد.

از همان ابتدا مشخص است که مهمترین جزء هر وینچ موتور و گیربکس آن است. این موتور باید انرژی مصرف شده (بسته به نوع موتور متفاوت است) را به نیروی محرک تبدیل کند و نیروی مورد نیاز برای کشیدن بار را از طریق درام به کابل کششی یا زنجیر منتقل کند. گیربکس باید نیروی تولید شده توسط موتور را با پارامترهای خاصی به درام منتقل کند و سرعت را به قدرت تبدیل کند.

در هنگام استفاده از وینچ سیم بکسل برقی دقت کنید که بازرسی های مربوط به بازرسی جرثقیل به طور صحیح و منظم انجام شود، در غیر این صورت حادثه ای بسیار کشنده و خطر جدی برای عموم به همراه خواهد داشت. معمولا در این دستگاه ها از موارد زیر استفاده می ‌شود:

  1. روش های حمل و نقلپ
  2. پولی، قلاب
  3. طناب یدک کشی
  4. وینچ درام
  5. سازه های فلزی
  6. سایر قطعات هیدرولیک

عواملی مانند قدرت، سرعت و مکان و نوع استفاده در انتخاب وینچی مناسب برای نیازهای شما بسیار مهم هستند. به عنوان مثال، انتخاب یک وینچ بالاتر از حد مورد نیاز و با سرعت کنترل نشده باعث آسیب جدی به سیم بکسل و در نتیجه آسیب به کل دستگاه می شود. برای همه انواع وینچ بکسل، نسبت تبدیل 1:48 به 1:56 وجود دارد. معمولاً در گیربکس ها استفاده می شود، متوسط سرعت تحت بار حدود 20 متر در دقیقه است.

باید به توان مورد نیاز برای استفاده نیز توجه کنید، بی توجهی به این عامل مهم می تواند منجر به گرانی، قطع برق و یا عدم استفاده از محصولات خریداری شده با قدرت پایین آمدن وینچ شود.

بحث بعدی در مورد محل اجراست مثلا در جایی که گازهای قابل اشتعال وجود دارد نمی توان از وینچ برقی استفاده کرد و بسته به مناسب بودن می توان از وینچ هیدرولیک یا پنوماتیک و یا در صنایع دریایی استفاده کرد. شما باید باید از موادی استفاده کنید که در برابر رطوبت بالا مقاومت خوبی داشته باشند.

تماس تلفنی