جرثقیل ستونی

استفاده از جرثقیل های ستونی بازویی در کارخانه ها و صنایعی مانند ماشین کاری، بسته بندی و مونتاژ و غیره امری رایج است ، اما جرثقیل ستونی بازویی چیست و چه قابلیت هایی دارد؟
امروزه برای بالا بردن و جابجا کردن اجسام سنگین در صنایع مختلف مانند ساختمانی از نوعی سازه ها بنام جرثقیل استفاده می شود.
کنترل جرثقیل ها که از دیرباز مورد استفاده بشر قرار گفته اند، امروزه به دو روش صورت می گیرد ، روش اول بصورت دستی بوده و بدین صورت است که اپراتوری که درون کابین جرثقیل قرار گرفته است با فشار دادن دکمه ای آن را کنترل می‌کند و در روش دوم این عمل به صورت بیسیم انجام می شود و اپراتور توسط بیسیمی که در دست دارد این سازه را کنترل می کند .
این سازه ها با توجه به کاربردی که در کارهای مختلف دارند ، در انواع متفاوتی ساخته می شوند. اما بطور کلی دارای دو دسته جرثقیل های ثابت و سقفی می باشند .
انواع جرثقیل ها که برای کارهای خاصی استفاده می شوند و زیر مجوعه جرثقیل های ثابت و سقفی هستند، شامل جرثقیل های آویز ، برجی، دروازه ای موبایل و بازویی می باشند.
یکی از انواع پرکاربرد این نوع جرثقیل ها ، جرثقیل بازویی نام دارد که خود شامل دو دسته بازویی دیواری و ستونی بازویی می باشد

کاربرد جرثقیل ستونی بازویی

با توجه به ظرفیت وزنی این نوع جرثقیل، معمولا از آن‌ها در کارگاه‌های بسته‌بندی و مونتاژ قطعات سنگین، کارگاه‌های جوشکاری و ساخت قطعات و… استفاده می‌شود. جرثقیل دیواری بهترین گزینه برای جابه‌جایی قطعات سنگین در کارگاه‌ها است. معمولا این نوع جرثقیل برای جابه‌جایی‌هایی در حدود ۵ تن استفاده می‌شود. اما به‌صورت سفارشی تا وزن‌های بالاتر نیز قابل طراحی است. این ظرفیت وزنی و قابلیت نصب آسان این تجهیز، آن را به یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌های صنایع سبک تبدیل کرده است. اگرچه در جای جای صنایع سنگین نیز از این نوع جرثقیل می‌توان استفاده فراوان نمود.

انواع مختلف بالابرهای ستونی بازویی

– Under_ Barced

کالسکه در این نوع جرثقیل ها از نوع رو نشین می باشد و میزان باری که باید حمل کنند ، متناسب باBarcing تعیین می شود .
– Top_barced

این نوع جرثقیل ها از یک تیر و کالسکه آویز تشکیل شده اند . بالابر دستی یا برقی موجود در آنها می تواند از نوع کابلی یا زنجیری باشد.
– Floor_Mounted

این نوع سازه ها همانند Top_barced بوده اما بالابر آنها از نوع زنجیری می باشد.
– Ground_Mounted

این نوع سازه ها همانند Floor_Mounted می باشند و تنها فرق آنها در نحوه اتصال پایه است.

تماس تلفنی